Hıtdavat TR Pazar "Türkiye'nin Pazar Yeri"

Boru Paftaları
 Rems
 
- Diş Açma
- Testere ile Kesme
- Kesme, Pah Kırma,
  Çapak Alma, Montaj
- Bükme İşlemleri
- Radyal Presler
- Elmas Donanımlı Karot
  Tipi Delme Ucu
- Genişletme, Ek-Fitting
  Yeri Açma
- Boru ve Kanal Kontrolü 
  Boru ve Kanal Temizliği
- Plastik Boru - Kaynağı
- Lehimleme
- Dondurucular
 Vırax
 Rothenberger
 Super Ego
 Astool

 

Raybalama Sistemleri
  Honlama Sistemleri
  Ölçü Aletleri
  Kontrol Mastarları
  Kesici Takımlar
  Elmas Kesici Takımlar
  Sızdırmazlık Ürünleri
  Helicoil Yaylar
  Yay Çeşitleri
  Torna Aletleri
  Zımpara Çeşitleri
  Hidrolik & Pnömatik
  Havalı El Aletleri
  Kimyasal Maddeler
  El Aletleri
  Boru Paftaları
  Sanayi Tekerlekleri
  Elektrik Malzemeleri
  Kaynak Ekipmanları
  Boya ve Boyama Malz.
  İş Güvenliği Malz.
  Bağlantı Elemanları
  Emniyet Seğmanları
  Rulmanlar
  Tesisat Malzemeleri
  Gaz Armatürleri ve Kesme Takımları
  Kalıp Malzemeleri
  Kesici Taşlar
  Bantlar
  Bahçe Aletleri
  İstifleme Makineleri
  Isıtıcılar
  Kompresörler
  İnşaat Makinaları
  Sanayi Yağları
  Sanayi Testereleri

 

 
 

 

REMS DİŞ AÇMA ALETLERİ - REMS Magnum 2"

Pafta makinesi
 
Diş açma, boru kesme, çapak alma, manşon kesme, yuvar­lama yöntemiyle kanal açma işlevlerinde kendini kanıtlamış ve başarılı bulunmuş olan sağlam, kompakt ve yüksek ver­imli makine. Tesisat, metal sanatları ve sanayi kuruluşları için tasarlamıştır. Aynı zamanda tamirhane ve şantiye uygu­lamaları için öngörülmüştür.
Boru dişleri                                    1/16 - 2", - 16 - 63 mm
Pim dişleri                                     6 - 60 mm, 1/4 - 2"
Rems 4" otomatik pafta kafası ile boru dişleri     2 1/2 - 4"
Aynı zamanda plastik madde ile kaplanmış olan borular üzerinde diş açma imkanı.
REMS Kanal tertibatı ile borular
üzerinde çentik/kanal açma işlemi             DN 25 - 200 (300)
                                                                      1 - 8" (12")

REMS Magnum - 2" e kadar ve kompakt olanı.

Çalışma prensibi

Dönen malzeme ve duran takım.

Yapılış biçimi
Sağlam ve şantiye ortamlarına göre tasarlamış olan konstrüksiyon. Uygun ebat ve ağırlık ölçüleriyle, mesela REMS Magnum 2000 L-T modeli komple olarak sadece 57 kg ağırlı-ğındadır. Geniş çaplı çalışma ve talaş biriktirme alanı. Malzeme bırakma tezgahı.
2 tip olarak:
-  büyük ebatlı sökülebilir yağ karteri ile talaş küvetine sahip hafif tipte L-T modeli.
-  Tezgah üstü çalışmalar için daha büyük oiarak tasarlanmış yağ karteri ile talaş küvetine sahip T-modeli.
Aksesuar olarak, malzeme koyma rafı bulunan sabit veya tekerlekli şasi daha basit taşı­ma olanağı sağlamaktadır ve en uygun çalışma yüksekliği ve sağlam duruş sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Tahrik sistemi
Çok güçlü ve hızlı olarak, mesela sadece 15 saniyede R 2 bir dişin açılması işlemi sağl­anmaktadır. Tamamen bakım gerektirmeyen ve kapalı devre yağ haznesi içinde çalışan dişli kutusu sistemine sahiptir.
3 adet güçlü motor seçeneği sunulmaktadır:
-  Çekim gücü yüksek olan 1700 W gücünde üniversal motor, aşırı yüklenmeye karşı korumalı. Mandren devri 53 1/dak.
-  Kutup üzerinden devir değişikliği salt edilebilen 2100 W gücünde kondansatörlü motor, aşırı yüklenmeye karşı korumalı. 2 Mandren devri 52 ve 26 1/dak.
Çok sessiz çalışma özelliği.
-  Kutup üzerinden devir değişikliği salt edilebilen 2000 W gücünde trifaze motor, aşırı yüklenmeye karşı korumalı. 2 Mandren devri ve tam yük altında dahi 52 ve 26 Vdak.
Çok sessiz çalışma özelliği.
Çalışmalar için uygun biçimde tasarlanmış, ve acil durum durdurma tertibatı bulunan ve çalışma sırasında tüm vücut ağırlığını taşıyabilen 2 kademeli emniyet ayak pedalı.

Otomatik sıkıştırma tertibatlı Mandren
Kendi kendini güçlendiren ve hızlı sıkıştırma özelliğine sahip, vurdurma tipi Mandren. Aynı zamanda plastik madde ile kaplanmış olan boruların sıkıştırılmaları için de uygundur. Sıkıştırma mandreni ile merkezlendirme mandreni arlarında bulunan geniş mesafe sayesinde, uzun borularında emniyetli bir biçimde sıkıştırılmaları sağlanmaktadır. Malzemenin doğrultulması işlemi için arka kısımda bulunan merkezlendirme mandreni ile donatılmıştır.

Otomatik yağlama ve soğutma tertibatı
Başarılı bir biçimde uygulanan sağlam ve yüksek verimli yağlayıcı madde pompası, pafta kafası üzerinden doğrudan diş kesme taraklarında bulunan kesme yüzeylerine, çok yanlı intikal ettirilen yağlama maddesi sayesinde, temiz diş yüzeyleri ve daha yüksek diş-açma kafaları ömrü ile motor ve dişli kutusu ömrü sağlanmaktadır.

Üniversal otomatik pafta kafası
Tüm dişler ve uzun dişler için sadece 1 adet üniversal otomatik pafta kafası kullanılmak­tadır; konik diş açma işleri için otomatik olarak açılan ve diş boyu ayarlama otomatik mekanizması bulunan ve aynı zamanda diş boyu kolayca ayarlanan sistem. Kolay anlaşı­labilir olan diş boyları göstergesi. Diş açma taraklarının yuvalarına geçmeli sistemle otur­malarından dolayı, sağlanan hızlı ve basit değiştirme olanağı.

Diş açma/kesme tarakları
Denenmiş ve başarılı bulunmuş ve bozulmayan REMS kalite diş açma taraklan, optimal bıçak geometrileri sayesinde çok basit başlama özelliğine sahip olup, diş açma işini kolaylaştırmaktadır ve temiz dişlerin elde edilmelerini sağlamaktadır. Mukavemetli ve özel sert çelikten imal edilmiş diş açma tarakları olağanüstü ömre sahiptir.

Boru kesme sistemi
Kendiliğinden merkezlendirme özelliğine sahip sistem, dövme çelikten imal edilmiş sağ­lam bir parçadan oluşmaktadır ve milin güçlü bir biçimde kavranması için ergonomik ve geniş olarak tasarlanmış olan bir tutma yeri ile donatılmıştır. Özel olarak sertleştirilmiş olan kesme tekerleği, REMS'in sağlam ve sert olarak imal edilmiş olan diş açma tarakla­rı çeliğinden üretilmiştir ve uzun süreli dayanıklılık sağlamaktadır.

Boru içi çapak temizleme tertibatı
Ayarlanabilir çapak temizleme konumu olan ve kolay kullanımlı, sağlam tasarlanmış çapak temizleme tertibatı. Özel olarak sertleştirilmiş ve şekillendirilmiş çapak temizleme bıçağı sayesinde, kolay çapak temizleme işlevi ile uzun ömür garanti edilmektedir. 2 adet bıçak kısmı sayesinde, özellikle dar boru açılarında çok iyi talaş akımı sağlanmaktadır.

Diş açma-yardımcı maddeleri
REMS Sanitol ve REMS Spezial (sayfa 33). Özellikle diş açma işleri için üretilmiştir. Bundan ötürü olağanüstü yağlama ve soğutma etkisi sağlanmıştır. Diş açma aletlerinin ve pafta makineleri ile diş açma kafalarının daha uzun ömürlü olmaları ve temiz dişlerin elde edilmeleri için mutlak surette gereklidir.

Manşon kesme/açma
Rasyonel bir biçimde otomatik olarak iç kısımdan sıkıştırma özellikli REMS Nippelfix manşon mengenesi 1/2-2" (4") veya manüel olarak iç kısımdan sıkıştırma özellikli REMS manşon sıkıştırma mengeneleri 3/8-2" ile sağlanmaktadır.

Malzeme destekleme tertibatları
REMS Herkules ile REMS Herkules Y için yükseklikleri ayarlanabilir nitelikte, malzeme destekleme tertibatları

REMS-boru çentikleme/kanal açma
Yağ basınçlı hidrolik tahrik sistemine sahip sağlam ve aynı zamanda kompakt bir biçimde tasarlanmış, boru üzerinde yuvarlama yöntemiyle, DN 25-200 (300), 1 -8" (12")  normları uyarınca öngörülen boru bağlantı sistemleri üzerinde gerekli olan çentik/kanal açma işlevleri için geliştirilmiştir.
 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

                                                               Copyright Asteknik Hırdavat Ltd. Şti. 2008       
Asteknik Hırdavat Firması olarak 22 yıllık bilgi birikimi ve tecrübemizle hırdavat sektöründe, İstanbul Karaköy'deki ofisimizde sizlere hizmet vermekteyiz. Misyonumuz ve vizyonumuz bünyemizde bulunan 200 binden fazla urunun bilgi birikimiyle müşterilerimizin ihtiyacını en kısa sürede gidermek, onların tedarik süreçlerini kısaltmak, satış sonrası destek vermek ve karşılıklı işbirliğinin gelişmesini sağlamaktır. Hırdavat firmaları arasında sizlerin sayesinde bugüne kadar hep öncü olduk. Herhangi bir sorun veya öneriniz dahilinde bize ulaşıp şikayetinizi lütfen bildiriniz. Hırdavat sektöründe en iyi şirketler arasında olmak bizlere gurur veriyor. Desteğiniz için teşekkür ederiz. Sitemizde ürün fiyatları yer almamaktadır. Güncel fiyat listesi için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz. Ücret ve fiyatlar konusunda size en iyi şekilde yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz. İnternet sitemizde satmış olduğumuz ürünlerin resimleri, modelleri, çeşitleri, malzemeleri, ekipmanları, makinaları, parçaları mevcuttur. Bu ürün detaylarının izinsiz kullanılması yasaktır.