Acilis Sayfasi Sik Kullanilanlara Ekle Gorus Bildir Tavsiye Et Hirdavat Urunleri Ara    
Hırdavat TR Pazar "Türkiye'nin Pazar Yeri"
Hırdavat Ürünleri
 » Kaynak Ekipmanları
Oerlikon Kaynak Makinaları
 
- Örtülü Elektrod Kaynağı
- Masif ve Özlü Telle Gazaltı
   Kaynağı
- Tozaltı Kaynağı
- Tig ve Oksi-Asetilen Kaynağı
- Sert Lehimleme
- Elektrodla Kesme ve Oluk
   Açma
- Plazma Kesme
- Kaynak Aksesuarları
- Kaynak ve Kesme Yardımcıları
- Kaynakçı iş Güvenliği
   Malzemeleri
- Kaynak Atölyesi Gereçleri
Fimer Kaynak Makinaları
Thermal Dynamics
Arcair Karbon Elektrotları
Fronius Kaynak Makinaları
Askaynak
Kobatek Kaynak Elektrotları
Lincoln Kaynak Makinaları
Kl Kaynak Makinaları
   
 » Raybalama Sistemleri
 » Honlama Sistemleri
 » Ölçü Aletleri
 » Kontrol Mastarları
 » Kesici Takımlar
 » Elmas Kesici Takımlar
 » Sızdırmazlık Ürünleri
 » Helicoil Yaylar
 » Yay Çeşitleri
 » Torna Aletleri
 » Zımpara Çeşitleri
 » Hidrolik & Pnömatik
 » Havalı El Aletleri
 » Kimyasal Maddeler
 » Elektrikli El Aletleri
 » Jeneratörler
 » El Aletleri
 » Boru Paftaları
 » Sanayi Tekerlekleri
 » Elektrik Malzemeleri
 » Boya ve Boyama Malz.
 » İş Güvenliği Malz.
 » Bağlantı Elemanları
 » Emniyet Segmanları
 » Rulmanlar
 » Tesisat Malzemeleri
 » Gaz Armatürleri
 » Kalıp Malzemeleri
 » Kesici Taşlar
 » Bantlar
 » Bahçe Aletleri
 » İstifleme Makineleri
 » Isıtıcılar
 » Kompresörler
 » İnşaat Makinaları
 » Sanayi Yağları
 » Sanayi Testereleri
 

Valid XHTML 1.0 Transitional  Sitemap 

Hırdavat Asteknik Hırdavat Hakkında Hırdavat Ürünleri Hırdavat Sitemap Hırdavat Teklif Formu Asteknik Hırdavat İrtibat
 
 
Oerlikon Kaynak Elektrodları

Kaynak Makinaları ve Kaynak Malzemeleri

Oerlikon Masif ve Özlü Telle Gazaltı Kaynağı - Mig / Mag Kaynak Makinaları

Ürün Adı ve Standartlar Uygulama Alanlari ve Özellikleri
  FLUXODUR 225/1
 
   DIN 8555 MSG 1 GF M21 250
   DIN 8555 MSG 1 GF C1 250

 

Aşınmaya dayanıklı sert dolgu kaynakları için talaş kaldırılarak işlenebilen orta sertlikte kaynak metali veren bazik tip özlü sert dolgu telidir. Özellikle yüksek darbe ve metal metale aşınmaya maruz parçaların sert dolgu kaynaklarında kullanılır. Kaynak metali talaş kaldırarak işlenebilir, alevle veya indüksiyonla sertleştirilebilir. Kaynak metalinin tokluğu ve çatlak direnci yüksek olduğu için tampon paso uygulamalarında da kullanılabilir. Kaynak esnasında pasolar arası sıcaklıklar 250°C'yi geçmemelidir. Makaraların, demiryolu raylarının ve makaslarının, bodenlerin, haddelerin, paletli araçların yürüyüş takımlarının, zincir dişlilerin, dişlilerin, millerin, vinç makaralarının ve tekerleklerinin, maden vagonlarının tekerlerinin sert dolgu kaynaklarında kullanılır.

  FCH 130
 
   DIN 8555 MSG 1 GF M21 300
   DIN 8555 MSG 1 GF C1 300

 

Aşınmaya dayanıklı sert dolgu kaynakları için geliştirilen bazik tip özlü sert dolgu telidir. Özellikle metal metale sürtünme aşınmasına maruz parçaların sert dolgu kaynağında kullanılır ve orta şiddetteki darbelere karşı da direnç gösterir. Kaynak metali orta derecede sertliğe sahip olduğundan talaş kaldırılarak işlenebilir. Yüksek sertliğe sahip kaynak metalleri ile sert dolgusu yapılacak parçalarda, sert dolgu öncesinde tampon tabaka uygulamalarında kullanılabilir. Yumuşak ve sakin bir yanışı vardır, hare yapısı oldukça düzgündür. Cer dişlileri, dişli çarkları, miller, palet makaraları, ve vinç tekerlerinin kaynaklarında kullanılan sert dolgu özlü telidir.

  FLUXOFIL 51
 
   DIN 8555 MSG 1 GF M21 300
   DIN 8555 MSG 1 GF C1 300

 

Aşınmaya dayanıklı sert dolgu kaynakları için talaş kaldırılarak işlenebilen orta sertlikte kaynak metali veren bazik tip özlü sert dolgu telidir. Özellikle yüksek darbe ve metal metale aşınmaya maruz parçaların sert dolgu kaynaklarında kullanılır. Kaynak metali talaş kaldırarak işlenebilir, alevle veya indüksiyonla sertleştirilebilir. Kaynak esnasında pasolar arası sıcaklıklar 250°C'yi geçmemelidir. Kaynak metalinin tokluğu ve çatlak direnci yüksek olduğu için tampon paso uygulamalarında da kullanılabilir. Makaraların, demiryolu raylarının ve makaslarının, haddelerin, paletli araçların yürüyüş takımlarının, dişlilerin, zincir dişlilerin, millerin, yağ sanayinde helezonların, vinç makaralarının ve tekerleklerinin, maden vagonlarının tekerlerinin sert dolgu kaynaklarında kullanılır.

  FCH 155
 
   DIN 8555 MSG 6 GF M21 55 GP
   DIN 8555 MSG 6 GF C1 55 GP

 

Bazik karakterli yüksek sertlik veren yüksek alaşımlı sert dolgu özlü telidir. Özellikle yüksek metal metale aşınmaya ve darbeye maruz parçaların sert dolgu kaynağı için geliştirilmiştir. Tokluğun ve çatlak direncinin yüksek olması nedeniyle darbelere dayanım göstermektedir. Kaynak metali elmas uçlarla, taşla ve sıcak talaş kaldırma ile işlenebilir. Yüksek karbonlu ve kaynak kabiliyeti düşük çeliklerde sert dolgu öncesi FCW 30 ile tampon tabaka yapılmalıdır. Özellikle tuğla sektöründe helezon yapraklarının yüzey kaplamasında ve toprak ve maden ocaklarının makina parçalarının dolgularında kullanılır.

  FCH 160
 
   DIN 8555 MSG 6 GF M21 60 GP
   DIN 8555 MSG 6 GF C1 60 GP

 

Yüksek sertlikte kaynak metali veren bazik, yüksek alaşımlı bir sert dolgu özlü telidir. Özellikle yüksek metal metale aşınmaya ve darbeye maruz parçaların sert dolgu kaynağı için geliştirilmiştir. Kaynak metali yüksek çalışma sıcaklıklarında da sertliğini koruyabilmektedir. Tokluğun ve çatlak direncinin yüksek olması nedeniyle darbelere dayanım göstermektedir. Kaynak metali elmas uçlarla, taşla ve sıcak talaş kaldırma ile işlenebilir. Yüksek karbonlu ve kaynak kabiliyeti düşük çeliklerde sert dolgu öncesi FLUXOFIL 31 veya FCW 30 ile tampon tabaka yapılmalıdır. İş makinalarının kepçe ve tırnaklarının kaplamasında, kesme bıçaklarını kesim yüzeylerinde, toprak veya maden ocaklarının makina parçalarında, plastik karıştırıcılarda, kalıplarda ve sert manganez çeliklerinde sert dolgularında kullanılır.

  FLUXOFIL 58
 
   DIN 8555 MSG 6 GF M21 60 GP
   DIN 8555 MSG 6 GF C1 60 GP

 

Yüksek sertlik aranan yerlerde kullanılan bazik karakterli ve yüksek alaşımlı sert dolgu özlü telidir. Metal metale aşınmaya ve yüksek darbeye maruz parçaların sert dolgu kaynaklarında kullanılır. Kaynak metalinin tokluğu ve çatlak direnci yüksek olduğu için şoklara ve darbelere dayanıklıdır. Kaynak metali taşla işlenebilir. Yüksek karbonlu ve kaynak kabiliyeti düşük malzemelere sert dolgu öncesinde FLUXOFIL 31 ile tampon tabaka yapılması tavsiye edilir. Isıl işlem kaynak sonrası sertliği düşürür. Hafriyat makinalarının parçalarının, ayırıcı ve parçalayıcı bıçakların, kepçe tırnaklarının, konveyorlerin, plastik karıştırıcıların, kalıpların sert dolgu kaynaklarında kullanılır.

  FCH 166
 
   EN 14700:T Z Fe8 EN 14700:T Z Fe8

 

FCH 166 metal özlü sert dolgu yüzeyi kaplama özlü telidir. Roleli kırıcıların, delici matkapların,kesici bıçak yüzeylerinin ve delici dişlerin yüzey kaplamaları için uygundur. Kaynak metali çatlamaya, darbeye ve aşınmaya dirençlidir. Kalın kaplamalarda yüzeyin sadece en son 2 katmanı FCH 166 ile tamamlanır, ara pasolar için FCW 30 kullanılabilir. Talaşlı imalat ile yüzey işlenebilirliği yapılamaz. Kaynak dolgusu karbürler halinde sert dolgu fazları içermektedir.

  FCO 230
 
   DIN 8555 MF 1 GF 300 GP

 

Dolgu ve sert dolgu kaynaklarında kullanılan, orta sertlikte kaynak metali veren AÇIK-ARK ÖZLÜ KAYNAK TELİDİR. %14 manganlı çelikler hariç, kaynak edilebilen tüm çeliklerde kullanılabilen mükemmel bir dolgu alaşımıdır. Kaynak metali işlenebilir ve üst üste yapılabilecek kaynak sırasında bir sınırlama yoktur. Dişlilerin, millerin, zincir dişlilerinin, şeker sanayinde çark dişlilerinin, rayların sert dolgusunda, yağ sanayinde ayırıcı helezonların, vinç makaralarının, vinç tekerlerinin, yürüyüş takımı paletlerinin, çelik millerin, maden ocağı vagon tekerlerinin ve makaraların sert dolgu kaynakları öncesi dolgu kaynaklarında kullanılır.

  FCO 235
 
   DIN EN 14700 T Fe 7-40-CPT
   DIN 8555 MF 5-40-CPT

 

Yüksek sıcaklık altında metal-metal sürtünmesine, darbeye ve korozyona karşı dirençli sert dolgu uygulamalarında kullanılan AÇIK-ARK ÖZLÜ KAYNAK TELİDİR. Kaynak metali Cr,Ni,Mo,V ve Nb alaşımlıdır. Özellikle sürekli döküm rolelerinin kaplamalarında kullanılır.

  FCO 240
 
   DIN 8555 MF 8 GF 150/400 KPZ

 

18Cr-8Ni-7Mn türünde östenitik paslanmaz çelik kaynak metali veren AÇIK-ARK ÖZLÜ KAYNAK TELİDİR. Her tür çelikte tampon tabaka uygulamalarında ve farklı malzemelerin kaynaklarında kullanılır. Kaynak kabiliyeti düşük malzemelerin kaynağında, çatlama riski olan kalın kesitli parçaların sert dolgu öncesi tampon tabaka kaynaklarında uygundur. Aşınma plakalarının kepçe kovalarına birleştirilmesinde, kepçe kollarının birleştirilmesinde, rayların, tramvay raylarının, pres kollarının dolgu kaynaklarında kullanılır.

  FCO 245
 
   DIN 8555 MF 7 GF 200/450 KP

 

Aşınan %14 Manganlı çeliklerin dolgu kaynaklarında kullanılan AÇIK-ARK ÖZLÜ KAYNAK TELİDİR. Kaynak metali östenitik manganlı çelik olduğu için yüksek darbe direncine sahiptir ve soğuk çalışma sonrası sertliği artar. Karbürlü kesme uçları ile kolay işlenebilir. Kırıcı merdanelerin, kırıcı çekiçlerin, kırıcı çenelerin, konik kırıcıların, kepçe ağızlarının ve kepçe tırnakların sert dolgu kaynaklarında kullanılır.

  FCO 250
 
   DIN 8555 MF 7 GF 200/50 KP

 

Karbonlu çeliklerden veya %14 manganlı çeliklerden yapılmış parçaların dolgusu ve yenilenmesinde kullanılan AÇIK-ARK ÖZLÜ KAYNAK TELİDİR. Çatlak riski olan parçalarda tampon tabaka ve dolgu amaçlı mükemmel bir alaşım verir. Basınca ve darbeli ortamlara direnci çok yüksektir. Sert karbür uçlarla kolayca işlenebilir. Demiryolu rayları ve makasları, mil tahrik dişlileri, konik kırıcı mantoları, kepçe tırnakları, paletli araçların paletlerinde ve çatlama riski bulunan malzemelerde sert dolgu öncesi tampon paso uygulamalarında, düşük alaşımlı çeliklerden yapılmış haddelerin dolgu kaynaklarında kullanılır.

  FCO 255
 
   DIN 8555 MF 6 GF 55 G

 

Yüksek darbe ile birlikte düşük gerilimli abrazyona ve yüksek basınca dirençli martensitik bir alaşım veren AÇIK-ARK ÖZLÜ KAYNAK TELİDİR. Kaynak metali ısıl işleme tabi tutulabilir, dövülebilir ve taşlama ile işlenebilir. Kaynak metali yüksekliği uygulamaya ve kaynak prosedürüne bağlıdır. Tel ve kablo makaralarının, bıçakların, çelik hadde merdanelerinin, vinç tekerlerinin, dövme kalıplarının, yüksek fırın kemerlerinin sert dolgu kaynaklarında kullanılır.

  FCO 258
 
   DIN 8555 MF 10 GF 60 GP

 

Yüksek darbe, oyma ve öğütme abrazyonuna dirençli, çatlak direnci yüksek bir alaşım veren AÇIK-ARK ÖZLÜ KAYNAK TELİDİR. Kaynak metali sert martensitik ana yapıdan ve çok iyi dağılmış titanyum-karbürlerden oluşur. Kaynak metali taşlama ile işlenebilir, ısıl işleme tabi tutulabilir ve dövülebilir. Sert dolgu yüksekliği uygulamaya ve kaynak prosedürüne bağlıdır. Kırıcı valslerin, kırıcı çekiçlerin, konik kırıcıların mantolarının, tarım aletlerinin, asfalt mikserler bıçaklarının, kepçe ağzı ve tırnaklarının, buldozer bıçaklarının, şeker sanayindeki bıçak ve ayırıcıların, kağıt hamuru örsleri ve bıçaklarının sert dolgu kaynaklarında kullanılır.

  FCO 260
 
   DIN 8555 MF 10 GF 60 G

 

Yüksek gerilimli abrazyonla birlikte hafif darbeye dirençli bir alaşım veren açık-ark özlü kaynak telidir. Kaynak metali östenitik ana yapıdan ve karbürlerden oluşur bu nedenle kaynak metalinde gerilim çatlakları vardır. Kaynak metali yüksekliği 2 veya 3 pasoda en fazla 8 mm. olabilir. Kaynak metali yalnız taşlama ile işlenebilir. Yağ sanayinde kullanılan ayırıcı helezonlar, tuğla sanayinde çamur helezonları, vidalı taşıyıcılar, taşıyıcı pompalar, kepçe ağzı ve tırnakları, kesiciler, kömür sanayinde aşınma plakalarının sert dolgu kaynaklarında kullanılır.

  FCO 265
 
   DIN 8555 MF 10 GF 65 G

 

Yüksek gerilimli abrazyona ve oyma abrazyonuna çok yüksek dirençli ve tek pasoda yüksek sertlik veren kaynak metaline sahip AÇIK-ARK ÖZLÜ KAYNAK TELİDİR. Kaynak metali östenitik ana yapı ve karbürlerden oluşur, bu nedenle kaynak metalinde gerilim çatlakları vardır. Kömür ve fosfat madenlerinde kullanılan ekskavatör kepçelerinin ağızları ve tırnaklarının, tuğla ve kil sanayinde helezonların, kömür sanayinde aşınma plakaların ve eleklerin, buldozer bıçaklarının sert dolgu kaynaklarında kullanılır.

  FCO 270
 
   DIN 8555 MF 10 GF 65 C

 

Yüksek gerilimli abrazyonla birlikte hafif darbelere dirençli kaynak metali veren AÇIK-ARK ÖZLÜ KAYNAK TELİDİR. Kaynak metali östenitik ana yapıdan ve krom karbürlerden oluşur. Yalnız taşlanarak işlenebilir. Özellikle aşınma plakalarının sert dolgu kaplamalarında kullanılır.

  FCO 275
 
   DIN 8555 MF 10 GF 65 GT

 

600 C'ye kadar çalışma sıcaklıklarında yüksek gerilimli ovalama abrazyonuna ve katı erozyonuna dirençli kaynak metali veren AÇIK-ARK ÖZLÜ KAYNAK TELİDİR. Kaynak metali krom-niobyum-molibden alaşımlı olup ilave olarak tungsten ve vanadyum içermektedir. Kaynak metalinde gerilim çatlakları vardır. Aşınma plakalarının, sinter fabrikası parçalarının, pellet fabrikası eksoz fanı bıçaklarının, perlit kırıcıların, fosfat madenlerinde çalışan ekskavatör kepçelerinin ve tırnaklarının, şeker sanayi kazanı fan bıçaklarının, yüksek fırın çanlarının, yüksek fırın yükleme sistemlerindeki aşınma plakalarının sert dolgu kaynaklarında kullanıma uygundur.

  FCH 301
 
   DIN 8555 MF 20 GF 55 CTZ

 

Kobalt-Krom-Tungsten (Co-Cr-W) alaşımı kaynak metali veren gazaltı özlü kaynak telidir. Ağır metal-metale sürtünme, aşınmaya, ısıl şoklara, 500˚C - 800˚C'ye kadar sürekli, 1100˚C'ye kadar kısa süreli işletme sıcaklıklarına ve korozyona yüksek direnç gösterir. Sahip olduğu yüksek tokluk ve ısıl şok direnci nedeniyle darbeli çalışan parçaların sert dolgu kaynağına uygundur. Plastik ekstrüzyon vidalarının, rotorların, kağıt, karton, yer döşemesi ve ahşap kesme takımlarının sert dolgu kaynaklarında kullanılır. Koruyucu gaz olarak saf Ar (argon) gazı kullanılmalıdır.

  FCH 306
 
   DIN 8555 MF 20 GF 45 CTZ
    

 

Kobalt-Krom-Tungsten alaşımı kaynak metali veren gazaltı özlü kaynak telidir. FCH 306 ile elde edilen kaynak metalinin tokluğundan dolayı mekanik darbelere ve termik şoklara dayanımı yüksektir. Ağır metal-metale sürtünme, aşınmaya 500˚C'den 900˚C'ye kadar sıcaklıklara ve korozyona yüksek direnç gösterir. Sıcak kesme bıçakları, ingot kesici uçlar, subaplar, subap oturma yüzeyleri ve nozulların sert dolgu kaynaklarında kullanılır. Koruyucu gaz olarak saf Ar (argon) gazı kullanılmalıdır.

  FCH 312
 
   DIN 8555 MF 20 GF 50 CTZ

 

Kobalt-Krom-Tungsten (Co-Cr-W) alaşımı kaynak metali veren gazaltı özlü kaynak telidir. Ağır metal-metale sürtünme, aşınmaya, ısıl şoklara, 500˚C - 800˚C'ye kadar sürekli, 1100C'ye kadar kısa süreli işletme sıcaklıklarına ve korozyona yüksek direnç gösterir. Sahip olduğu yüksek tokluk ve ısıl şok direnci nedeniyle darbeli çalışan parçaların sert dolgu kaynağına uygundur. Plastik ekstrüzyon vidalarının, rotorların, kağıt, karton, yer döşemesi ve ahşap kesme takımlarının sert dolgu kaynaklarında kullanılır. Koruyucu gaz olarak saf Ar (argon) gazı kullanılmalıdır.

 
 
back  
 
 


Copyright Asteknik Hırdavat Ltd. Şti. 2008